Podmínky přijetí k léčbě

 

 

 

OBJEDNÁNÍ K LÉČBĚ  - Podmínky přijetí k léčbě

K ústavní léčbě závislosti do psychiatrické léčebny přicházejí pacienti s již diagnostikovanou závislostí, proto je potřebné mít s sebou doporučení od ambulantního psychiatra, který Vás vyšetřil a tuto nemoc u Vás stanovil.

 

Přijímáme klienty nad 18 let, jejichž zdravotní stav (psychický a tělesný) umožňuje zařazení v terapeutických aktivitách režimové léčby - tzn. že jsou schopni zvládnout péči o sebe a své okolí, plnit povinnosti v rámci práce na oddělení, chápou smysl léčby a jsou odhodláni uskutečnit ve svém životě změnu.

 

Ústavní léčba závislosti v PL Šternberk probíhá pouze na otevřeném oddělení, proto je důležité, aby zdravotní stav pacienta umožňoval zařazení do terapeutických aktivit oddělení.

 

Důležitou podmínkou přijetí je hrazené zdravotní pojištění (u zaměstnaných pacientů hrazené zaměstnavatelem, a nebo je pacient evidován na úřadu práce, případně si pacient hradí zdravotní pojištění sám - samoplátce).

 

V případě potřeby bude klientovi vystaven doklad o pracovní neschopnosti v den přijetí. Pokud je pracovní neschopnost vystavena v jiném zařízení, je nutné doklad doložit při přijetí.

 

K přijetí si vezměte s sebou:

 

· doklad totožnosti (např. občanský průkaz), kartičku zdravotní pojišťovny

· hygienické potřeby (hřeben, šampon, kartáček na zuby, zubní pasta, mýdlo, ručníky, holící potřeby, papírové kapesníky, toaletní papír). Hygienické a kosmetické přípravky přinášené na oddělení nesmí obsahovat alkohol ani jiné psychoaktivní látky!

· psací potřeby (pero, tužky), sešit A4 na psaní deníku ( v případě zájmu je možno deník zakoupit na oddělení)

· osobní věci (domácí oblečení, sportovní oblečení, pracovný oděv pro práci v areálu PL a v zahradnictví), pyžamo, ponožky, spodní prádlo, přezuvky, sportovní obuv se světlou podrážkou do tělocvičny).

 

Užívání jakýchkoliv léků, které nejsou předepsány nebo ordinovány lékařem oddělení je zakázáno a posuzováno jako porušení řádu oddělení.

 

Co s sebou rozhodně neberte:

 

· návykové látky (drogy, alkohol, jakékoliv přípravky s obsahem alkoholu a psychoaktivních látek)

· nic, co by nežádoucím způsobem propagovalo návykové látky

· zbraně včetně zavíracích nožů, obranných sprejů apod.

· velké finanční částky a cenné předměty (např. šperky, drahé hodinky...)

· vlastní ponorné vařiče, rychlovarné konvice, digitální hry, jakékoliv pomůcky k hazardní hře (např. karty, hrací kostky), televizory, fotoaparáty, DVD přehrávače

 

Používání vlastních mobilních telefonů je umožněno, ale časově omezeno s ohledem na nerušený a klidný průběh terapeutických aktivit.

Na oddělení nejsou povoleny notebooky, tablety, DVD přehrávače ani jiná videotechnika.

 

V případě, že máte zájem o ústavní léčbu závislosti u nás, kontaktujte telefonicky, a nebo osobně personál oddělení 21A a 21B. Pacient se objednává sám, tedy nikoliv v zastoupení rodinného příslušníka či lékaře. Budou Vám sděleny podrobné informace, které jsou důležité pro Vaše bezproblémové přijetí k léčbě závislosti. 

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Oddělení léčby závislostí 21 Psychiatrická léčebna Šternberk
Olomoucká 173
Šternberk 785 01
21A (muži + ženy): 585085210
21B (muži): 585085214