Podmínky přijetí k léčbě

 

 

 

OBJEDNÁNÍ K LÉČBĚ  - Podmínky přijetí k léčbě

K ústavní léčbě závislosti do psychiatrické léčebny přicházejí pacienti s již diagnostikovanou závislostí, proto je potřebné mít s sebou doporučení od ambulantního psychiatra, který Vás vyšetřil a tuto nemoc u Vás stanovil.

 

Přijímáme klienty nad 18 let, jejichž zdravotní stav (psychický a tělesný) umožňuje zařazení v terapeutických aktivitách režimové léčby - tzn. že jsou schopni zvládnout péči o sebe a své okolí, plnit povinnosti v rámci práce na oddělení, chápou smysl léčby a jsou odhodláni uskutečnit ve svém životě změnu.

 

Ústavní léčba závislosti v PL Šternberk probíhá pouze na otevřeném oddělení, proto je důležité, aby zdravotní stav pacienta umožňoval zařazení do terapeutických aktivit oddělení.

Je-li u pacienta před přijetím potřeba detoxifikační pobyt, je možné jej absolvovat na oddělení 5 PL Šternberk, pokud to kapacita dovolí. V takovém případě kontaktujte vedoucího lékaře odd. - MUDr. Pavel Zippe, tel.: 727 919 505, popřípadě staniční sestru Pavlíkovou, tel.: 727 919 532.

 

Důležitou podmínkou přijetí je hrazené zdravotní pojištění (u zaměstnaných pacientů hrazené zaměstnavatelem, a nebo je pacient evidován na úřadu práce, případně si pacient hradí zdravotní pojištění sám - samoplátce).

 

V případě potřeby bude klientovi vystaven doklad o pracovní neschopnosti v den přijetí. Pokud je pracovní neschopnost vystavena v jiném zařízení, je nutné doklad doložit při přijetí.

 

K přijetí si vezměte s sebou:

 

· doklad totožnosti (např. občanský průkaz), kartičku zdravotní pojišťovny

· hygienické potřeby (hřeben, šampon, kartáček na zuby, zubní pasta, mýdlo, ručníky, holící potřeby, papírové kapesníky, toaletní papír). Hygienické a kosmetické přípravky přinášené na oddělení nesmí obsahovat alkohol ani jiné psychoaktivní látky!

· psací potřeby (pero, tužky), sešit A4 na psaní deníku ( v případě zájmu je možno deník zakoupit na oddělení)

· osobní věci (domácí oblečení, sportovní oblečení, pracovný oděv pro práci v areálu PL a v zahradnictví), pyžamo, ponožky, spodní prádlo, přezuvky, sportovní obuv se světlou podrážkou do tělocvičny).

 

Užívání jakýchkoliv léků, které nejsou předepsány nebo ordinovány lékařem oddělení je zakázáno a posuzováno jako porušení řádu oddělení.

 

Co s sebou rozhodně neberte:

 

· návykové látky (drogy, alkohol, jakékoliv přípravky s obsahem alkoholu a psychoaktivních látek)

· nic, co by nežádoucím způsobem propagovalo návykové látky

· zbraně včetně zavíracích nožů, obranných sprejů apod.

· velké finanční částky a cenné předměty (např. šperky, drahé hodinky...)

· vlastní ponorné vařiče, rychlovarné konvice, digitální hry, jakékoliv pomůcky k hazardní hře (např. karty, hrací kostky), televizory, fotoaparáty, DVD přehrávače

 

Používání vlastních mobilních telefonů je umožněno, ale časově omezeno s ohledem na nerušený a klidný průběh terapeutických aktivit.

Na oddělení nejsou povoleny notebooky, tablety, DVD přehrávače ani jiná videotechnika.

 

V případě, že máte zájem o ústavní léčbu závislosti u nás, kontaktujte telefonicky, a nebo osobně personál oddělení 21A a 21B. Pacient se objednává sám, tedy nikoliv v zastoupení rodinného příslušníka či lékaře. Budou Vám sděleny podrobné informace, které jsou důležité pro Vaše bezproblémové přijetí k léčbě závislosti. 

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Oddělení léčby závislostí 21 Psychiatrická léčebna Šternberk
Olomoucká 173
Šternberk 785 01
21A (muži + ženy): 585085210
21B (muži): 585085214